pátek 5. února 2016

Cats & Coffee

Pro milovníky koček a kafe

Dnes jsem si pro Vás připravila takovou malou recenzi a snad i pozvánku? Nedokážete si svůj život představit bez koček? A je pro Vás káva jako denní chléb? Stresujete se často a máte před sebou například těžkou zkoušku či zažíváte peklo v práci? Mám pro Vás jednoduché řešení.

Zkouškové už je naštěstí za mnou, ale zažívala jsem čas velkého stresu a nervů a tak jsem brouzdala po kavárnách a hledala si na ně recenze na internetu. Až jsem došla na kraj jedné ulice v Olomouci a uviděla nápis "Kočičí kavárna". Že o tomhle snovém místě ještě nevíte? Velká škoda!

Vešla jsem dovnitř a ihned mě udivilo, jak krásně to tam voní. Žádný pach koček mě do nosu neuhodil... O nohu se mi něco otřelo, a když jsem se podívala dolů, koukala na mě malá zrzečka. Sama si mě prohlížela dosti zvědavě. Pohladit se ale nenechala, zatím. 

Sedla jsem si k jedinému volnému stolečku, bylo tam totiž docela narváno. I když volnému není úplně to správné slovo, už tam totiž někdo spokojeně pochrupoval na měkkém polštářku. Černý vláčný kocour, abych tak řekla. Spal celou dobu, co jsem tam seděla. Naprosto klidně a oddaně, ničím nerušen. Spokojeně jsem na něj koukala a pozorovala tu zvláštní symbiózu. Je tohle vůbec možné? Nevstoupila jsem do nějaké snové dimenze? Musela jsem se párkrát štípnout a zamrkat, abych tomu dokázala vůbec uvěřit. Obsluha byla velice příjemná. Kočky čistotné a přítulné. Všude se to hemžilo jejich hračkami, drápadly, boudičkami a pelíšky. Pila jsem své kafe a stres najednou zmizel. Nic mě v tu chvíli netrápilo a nedovolila jsem si na nic myslet. Jen jsem si vychutnávala tu úžasnou chvíli. 


 Proč jsou kočky tak dobrými odbourávači stresu?

Kočky jsou neuvěřitelné v tom, že jejich vrnění vyvolává uklidňující dojem. Je to zvuk, jenž vyjadřuje pocit pohodlí a útěchy. Věděli jste, že kočky vrní s frekvencí dvacet pět vibrací za vteřinu? Vrnící kočka dokáže člověku snížit krevní tlak. A co teprve mýtus, že kočičí vrnění dokáže urychlit proces hojení? Můj kocour má například takovou tendenci, že když jsem nemocná, lehne si ke mě a začne vrnět. Kocour je vlastně jako můj vlastní poradce pro feng - šuej. Dokáže vycítit energii a napojit se na ni. A proto se i já cítím vždy dobře v jeho osobním prostoru. 

Dalším důkazem kočičího a tedy i Vašeho štěstí je, když se Vám kočka otře o nohu. Když se otírá hlavou, znamená to, že Vás miluje. A pokud jinou částí těla, znamená to, že Vás vítá, že na Vás přenáší svůj pach a říká tak, že jste jenom její. Stejně tak mi vyznala lásku  ta malá zrzečka, když jsem vstoupila do kavárny. Tedy ještě, aby se mi tam nelíbilo, když tam jsou hned tři duše, které Vás upřímně milují. :)

Má rada tedy zní, pokud jste ve stresu, něco Vás trápí, zajděte do nejbližší kočičí kavárny a jako mávnutím kouzelného proutku Vaše starosti hned zmizí. Nebo už jste takovou kavárnu navštívili? Jak se Vám tam zalíbilo?

Žádné komentáře:

Okomentovat